Стерилізація манікюрних інструментів: види та етапи
Невіддільною частиною процесу виконання манікюру є стерилізація манікюрних інструментів. Кожен майстер має дотримуватися правил дезінфекції інструментів, що допоможе зберегти здоров'я клієнта та запобігти розповсюдженню хвороботворних мікроорганізмів та грибка. Далі поговоримо про те, які види стерилізації манікюрних інструментів бувають і якому краще надати перевагу. Не менш важливі етапи стерилізації та головні її правила.
Замовити техніку для обробки інструментів варто на сайті, де реалізація відбувається напряму від виробника. Таким чином можна отримати сертифіковану продукцію без переплат. Обираючи метод дезінфекції краще надати перевагу пристроям з офіційною гарантією. З їх допомогою можна повністю знищити будь-які форми життєдіяльності мікроорганізмів, які протягом роботи накопичуються на манікюрних інструментах.
Види стерилізації манікюрних інструментів
-
Парові пристрої. Це обладнання для стерилізації манікюрних інструментів, яке може використовуватись в крупних салонах краси. Сам процес може займати не більш як пів години, а на інструменти відбувається вплив гарячою парою. Таким чином можна дезінфікувати манікюрні інструменти з будь-якого матеріалу. До переваг парових стерилізаторів варто віднести ефективність знезараження та те, що інструменти практично не псуються таким чином. Їх стан тривалий час не втрачає характеристик.
-
Кварцове обладнання. Одним із різновидів обладнання для стерилізації інструментів є агрегати, в яких дезінфекція відбувається за допомогою спеціальних кульок, розміщених в апараті. Під впливом високої температури відбувається знищення всіх мікроорганізмів та вірусів. За пів хвилини етап завершується. Порівняно з попереднім видом стерилізації тут температура значно вища, тому використовувати апарат рекомендується тільки для знезараження предметів з металу.
-
Сухожари. Відмінним помічником будь-якого салону краси стане термостерилізатор, який відрізняється високими показниками потужності. Зазвичай, такі прилади мають значні розміри, що дозволяє стерилізувати одразу декілька наборів одночасно. Знезараження відбувається сухим повітрям під дією високої температури. Обробляти в сухожарах можна предмети з металу та скла.
Етапи стерилізації манікюрних інструментів
-
Дезінфекція. Це перший етап стерилізації манікюрних інструментів, на якому всі елементи розміщуються в дезінфікуючий розчин чи концентрат. Для цього можна використовувати ультразвукову мийку чи спеціальний контейнер. Витримуються інструменти залежно від якості розчину та його концентрації. В середньому цей період становить близько 15 хвилин чи трохи менше.
-
Очищення манікюрного інструмента. На наступному етапі відбувається очищення приладів. Їх замочують в спеціальний бокс чи контейнер у дезінфікуючому розчині, через декілька хвилин миють під проточною водою та очищають щіткою. Таким чином можна позбавитись часточок шкіри та пилу з нігтів, які осідають на них під час роботи. Деякі майстри і на цьому етапі використовують ультразвукову мийку, яка ідеально підходить для очищення фрез.
-
Стерилізація. Згідно з правилами наступним кроком стане стерилізація інструментів в спеціальному пристрої, де відбувається вплив високої температурою. Інструмент може бути розкладений на спеціальному лоточку або розміщений в крафтовому пакеті.
Не менш важливим кроком є і зберігання стерильного інструменту по завершенню всіх вищеописаних кроків.
Правильна стерилізація манікюрних інструментів
Пройшовши стерилізацію манікюрних інструментів, яка відбулася без участі крафтових пакетів далі зберігати їх варто в ультрафіолетовій шафі. В протилежному разі така необхідність відпадає, а інструменти перед кожним відвідуванням клієнта можна розпаковувати з крафт пакета.
Говорячи про стерильність манікюрних інструментів не можна не наголосити, що для роботи в домашніх умовах також необхідно дотримуватись чистоти. Навіть коли вони використовуються в особистих цілях.
Приступаючи до виконання манікюру, робочу поверхню обробляють спиртом або іншим дезінфікуючим розчином. Всі інструменти також протирають спиртом. Якщо вони призначені не тільки для однієї людини в сім'ї, можна скористатись звичайною кухонною духовою шафою, в яку інструменти закладають, попередньо в очищеному вигляді. Інструменти розкладають на металевому лоточку з невеликими проміжками один від одного та розміщують в розігріту духовку хвилин на 15. Цей метод підходить для дезінфекції металевих інструментів.
Перед тим, як почати очищення та дезінфекцію всіх інструментів необхідно ретельно перебрати їх та розкрутити, прибравши змінні деталі, які не витримають високих температур.
По закінченню процедури варто дочекатись охолодження предметів природним способом і тільки тоді розкладати на зберігання.
Які ще бувають методи стерилізації інструментів для манікюру
Окрім професійних методів стерилізації інструментів для манікюру, існують є інші види та техніки, які поступаються ефективністю. За допомогою ультрафіолетових пристроїв предмети можуть не тільки оброблятися, а й надалі зберігатися в умовах стерильності. Весь процес займає близько 40 хвилин, до того ж таким чином можна обробляти будь-якого приладдя. Перевагою даного методу є збереження гостроти металевих інструментів. До недоліків варто віднести не найвищий рівень захисту. Тому краще використовувати його для стерилізації пристосувань, які використовуються для себе. Можна застосовувати й хімічні реагенти, які наливаються у пластикову місткість та занурюють в них інструменти.
Ознайомившись з видами та типами стерилізації можна підібрати рішення для певного випадку та дотримуватись всіх правил дезінфекції та стерилізації, гарантуючи клієнтам здоров'я та красу. Цей фактор залежить від багатьох причин та ситуацій. Тому при виборі методу стерилізації інструментів зважують на інтенсивність роботи, її масштабність, потік клієнтів, які обслуговуються. У будь-якому випадку не варто заощаджувати на обладнанні та купувати тільки сертифіковані моделі з офіційною гарантією від виробника.