Чим відрізняється акрил від гель-лаку
Акрил і гель-лак — найбільш популярні матеріали для нейл-арту. Але початківці майстра часто плутають ці два матеріали і не до кінця розуміють відмінності. У даній статті ми постараємося доступною мовою пояснити, чим відрізняються ці два продукти і в яких випадках використовувати кожний з них. А якщо у вас залишаться питання щодо продуктів, то задавайте їх менеджерів нашого інтернет-магазину.
Особливості роботи з гель-лаком
Гель-лак — це спеціальний гель, який дуже схожий на звичайний лак для нігтів. Детальніше про хімічних складових продукту ми поговоримо нижче, а зараз давайте розберемося в особливостях його використання.
Використовують гель-лак в якості заміни традиційного нігтьовому покриттю. Цей матеріал дає красивий і щільний колір. Можна відзначити й інші його переваги:
- стійкість покриття до 3 тижнів;
- стійкість до сколам, перепадів температур;
- інертність по відношенню до багатьом хімічним речовинам;
- зручна в роботі в'язкість і плинність;
- хороша покриваність (залежить від бренду і кількості пігменту).
Для того, щоб покрити нігті таким матеріалом, необхідно підготувати нігтьову пластину, нанесіть праймер і базу, яка просушується в лампі. Потім покриваємо ніготь гель-лаком. Кожен шар сушимо під ультрафіолетом. Останнє завдання — фініш. Процес не швидкий, зате даний вид матеріалу дозволяє створювати цікаві дизайни. З мінусів можна відзначити високу летючість пилу, тому потрібно витяжка і захист дихальних шляхів.
Нюанси роботи з акрилом
Акрил — це матеріал для нарощування нігтьової пластини. Він легко піддається корекції і після повного застигання зручний в роботі. Нігті з такої сировини легко знімаються, а сам матеріал зручний в роботі. Акрил також використовують для ремонту натуральних нігтів. У процесі роботи утворюється пил важка, яка в меншій порівняно з гелем, кількості потрапляє в дихальні шляхи. Величезний мінус матеріалу — специфічний запах. Особливо, якщо використовували неякісний затверджувач.
Розбираємося в хімічній структурі гель-лаку і акрилу
Відмінності у використанні гель-лаку і акрилу визначаються відмінностями в хімічних будовах використовуваного сировини. В основі обох матеріалів лежить речовина акрилат, але в залежності від продукту вона має різну кількість ланок в молекулярної ланцюга.
Для того, щоб отримати складу для нарощування нігтів, змішують акрилову пудру і затверджувач і отримують пастоподібний продукт. Акрилова пудра — мономер сполук акрилату, а затверджувач запускає процес полімеризації. Таким чином, ми отримуємо олігомер, який під впливом ультрафіолету повністю застигає і перетворюється в твердий і міцний полімер. Тобто, акрил проходить всі етапи полімеризації поступово.
З гель-лаками все трохи складніше. До їх складу також входять з'єднання акрилату, наприклад, Hydroxyethyl Methacrylate або Hydroxypropyl Acrylate. Але на відміну від акрилу, гель-лак одночасно містить у своєму складі не тільки мономери, але і олігомери, а також пігменти. Продукт вже знаходиться в рідкому стані, але не здатний тверднути самостійно. Запустити процес полімеризації допомагають спеціальні фотоинициаторы, наприклад Hydroxycyclohexyl phenyl ketone. Під впливом ультрафіолету з лампи вони активують отверджувачі у складі, що запускають перехід мономерів і олігомерів в полімери. Такий складний процес дозволяє отримати матеріал, з яким комфортно працювати майстру, а клієнт отримує ідеальний результат.
Основні відмінності акрилу від гель-лаку
Як ми з'ясували, гель-лак — стійка альтернатива звичайному лаку і використовується в якості декоративного покриття. Акрил — матеріал для нарощування нігтів. На жаль, ці матеріали не можуть замінити один одного і використовуються для різних видів робіт. Пов'язано це з консистенцією, хімічною будовою сировини, що використовується.